  • NX2016AB-32MHZ ST2
NX2016AB-32MHZ ST2
advertisement
Manufacturer No:
NX2016AB-32MHZ ST2
Manufacturer:
NDK America, Inc.
HK JDW NO:
545-NX2016AB-32MHZ ST2
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX2016AB-32MHZ ST2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~75°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NX2016AB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    32MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm