  • NX2016SA-25MHZ-EXS00A-CS11365
NX2016SA-25MHZ-EXS00A-CS11365
advertisement
Manufacturer No:
NX2016SA-25MHZ-EXS00A-CS11365
HK JDW NO:
545-NX2016SA-25MHZ-EXS00A-CS11365
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 6799
Step5Bar-code shipping tag
NX2016SA-25MHZ-EXS00A-CS11365
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    NX2016SA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±40ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm