  • NX2520SA-44.000000MHZ
NX2520SA-44.000000MHZ
advertisement
Manufacturer No:
NX2520SA-44.000000MHZ
Manufacturer:
NDK America, Inc.
HK JDW NO:
545-NX2520SA-44.000000MHZ
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 13721
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX2520SA-44.000000MHZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NX2520SA
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    44MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm