  • NX4025DA-16.000000MHZ-B5
NX4025DA-16.000000MHZ-B5
advertisement
Manufacturer No:
NX4025DA-16.000000MHZ-B5
Manufacturer:
NDK America, Inc.
HK JDW NO:
545-NX4025DA-16.000000MHZ-B5
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX4025DA-16.000000MHZ-B5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NX4025DA
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±15ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    7.2pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    2.4892mm