  • OA254AN-11-3TB
OA254AN-11-3TB
advertisement
Manufacturer No:
OA254AN-11-3TB
HK JDW NO:
594-OA254AN-11-3TB
Package:
Axial
Datasheet:
OA254AN-11-3TB
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
OA254AN-11-3TB
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Published
    2010
  • Series
    OA254AN
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    32.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    32W
  • Max Power Dissipation
    32W
  • Approval Agency
    CE, cURus, cUL, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    1100 RPM
  • Air Flow
    320.0 CFM (8.96m3/min)
  • Noise
    48.0 dB
  • Voltage Range
    80V~130VAC
  • Static Pressure
    0.310 in H2O (77.2 Pa)
  • Height
    254mm