  • OA254EC-UR-1WB
OA254EC-UR-1WB
advertisement
Manufacturer No:
OA254EC-UR-1WB
HK JDW NO:
594-OA254EC-UR-1WB
Package:
Datasheet:
OA254EC-UR-1WB
Description:
EC FAN 254X89MM 95-264VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OA254EC-UR-1WB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    4.6lbs 2.1kg
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    OA254EC
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
  • Feature
    Electronic Commutation (EC)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    22.00W
  • Voltage - Rated
    95V~264VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.210A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UR
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    1700 RPM
  • Air Flow
    500.0 CFM (14.00m3/min)
  • Noise
    56.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.480 in H2O (119.6 Pa)