  • OA280AN-22-1TB18
OA280AN-22-1TB18
advertisement
Manufacturer No:
OA280AN-22-1TB18
HK JDW NO:
594-OA280AN-22-1TB18
Package:
Axial
Datasheet:
OA280AN-22-1TB18
Description:
FAN AXIAL 280X80MM BALL 230VAC
Step5Bar-code shipping tag
OA280AN-22-1TB18
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Blade
    Metal
  • Operating Temperature
    -40~140°F -40°C~60°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2011
  • Series
    OA280
  • Size / Dimension
    Square - 280mm Lx280mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    185W
  • Current Rating (Amps)
    0.820A
  • Max Power Dissipation
    158W
  • Ingress Protection
    IP55 - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    820mA
  • Frequency
    5.06kHz
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 40°C
  • Life (Hours)
    40000 hours
  • RPM
    2700 RPM
  • Air Flow
    1130.0 CFM (31.64m3/min)
  • Noise
    70.0 dB
  • Voltage Range
    200V~240VAC
  • Static Pressure
    0.780 in H2O (194.3 Pa)
  • Height
    280mm