  • OA80AP-22-1TB1855
OA80AP-22-1TB1855
advertisement
Manufacturer No:
OA80AP-22-1TB1855
HK JDW NO:
594-OA80AP-22-1TB1855
Datasheet:
OA80AP-22-1TB1855
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
OA80AP-22-1TB1855
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material
    Plastic
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    0.95lb 430.91g
  • Material - Blade
    Metal
  • Operating Temperature
    -22~176°F -30°C~80°C
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    13.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    13W
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Ingress Protection
    IP55 - Dust Protected, Water Resistant
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 55°C
  • Life (Hours)
    50000 hours
  • RPM
    3200 RPM
  • Air Flow
    33.0 CFM (0.924m3/min)
  • Noise
    35.0 dB(A)
  • Voltage Range
    200V~240VAC
  • Static Pressure
    0.180 in H2O (44.8 Pa)
  • Height
    80mm