  • OA92EC-UR-1WBXC
OA92EC-UR-1WBXC
advertisement
Manufacturer No:
OA92EC-UR-1WBXC
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OA92EC-UR-1WBXC
Package:
Datasheet:
OA92EC-UR-1WBXC
Description:
EC FAN 92X25MM 85-265VAC 56CFM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OA92EC-UR-1WBXC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.225lb 102.06g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OA92EC XC
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    4.00W
  • Voltage - Rated
    110/220VAC
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UR
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2600 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    56.0 CFM (1.57m3/min)
  • Noise
    35.0 dB(A)
  • Voltage Range
    85V~265VAC
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)