  • OAB13372-22-1WB
OAB13372-22-1WB
advertisement
Manufacturer No:
OAB13372-22-1WB
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OAB13372-22-1WB
Package:
Datasheet:
OAB13372-22-1WB
Description:
FAN IMP MTRZD 133X72MM 230VAC W/
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OAB13372-22-1WB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    2lbs 907.2g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40~140°F -40°C~60°C
  • Published
    2017
  • Series
    OAB13372
  • Size / Dimension
    Round - 133mm Dia
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    39.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.210A
  • Ingress Protection
    IP55 - Dust Protected, Water Resistant
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    188.0 CFM (5.26m3/min)
  • Noise
    60.0 dB
  • Static Pressure
    0.880 in H2O (219.2 Pa)