  • OAB22599-11-1B
OAB22599-11-1B
advertisement
Manufacturer No:
OAB22599-11-1B
HK JDW NO:
594-OAB22599-11-1B
Package:
Datasheet:
OAB22599-11-1B
Description:
FAN IMP MTRZD 225X99 115V W/CAP
Step5Bar-code shipping tag
OAB22599-11-1B
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    32~113°F 0°C~45°C
  • Published
    2012
  • Series
    OAB225
  • Size / Dimension
    Round - 225mm Dia
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    160W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Max Power Dissipation
    160W
  • Current Rating
    1.41A
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2950 RPM
  • Air Flow
    770.0 CFM (21.56m3/min)
  • Noise
    71.0 dB(A)
  • Static Pressure
    2.600 in H2O (647.7 Pa)