  • OCV221M0JTR-0807
OCV221M0JTR-0807
advertisement
Manufacturer No:
OCV221M0JTR-0807
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-OCV221M0JTR-0807
Package:
Aluminum
Purchasing and Inquiry
OCV221M0JTR-0807 Overview
In this electrical device, the ESR (Equivalent Series Resistance) is 40mOhm.There is the possibility of supplying the load with 277μA current.
OCV221M0JTR-0807 Features
a 40mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
with 277μA current - leakage
OCV221M0JTR-0807 Applications
There are a lot of Lelon Electronics OCV221M0JTR-0807 applications of aluminum polymer capacitors.
  • LED driver power supplies
  • Servers and adapters (laptop power supplies)
  • Motherboards
  • Phone chargers
  • Switching Power Supply and DC/DC Converter.
  • Buck up Power Supplies of CPU(VRM etc.)
  • Miniature high Power Supply.
  • Medical equipment
Step5Bar-code shipping tag
OCV221M0JTR-0807
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Ripple Current
    1.81A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Current - Leakage
    277μA
  • Length
    6.7mm