  • OD1225-48LBIP68
OD1225-48LBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD1225-48LBIP68
HK JDW NO:
594-OD1225-48LBIP68
Package:
Datasheet:
OD1225-48LBIP68
Step5Bar-code shipping tag
OD1225-48LBIP68
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.341lb 154.67g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    5~149°F -15°C~65°C
  • Series
    OD1225
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.9W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 35°C
  • RPM
    1900 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    70.0 CFM (1.96m3/min)
  • Noise
    25.0 dB
  • Static Pressure
    0.150 in H2O (37.3 Pa)