  • OD1238-24MSS02A
OD1238-24MSS02A
advertisement
Manufacturer No:
OD1238-24MSS02A
HK JDW NO:
594-OD1238-24MSS02A
Datasheet:
OD1238-24MSS02A
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1238-24MSS02A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD1238
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
    3 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    6W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Current Rating
    230mA
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    2540 RPM
  • Bearing Type
    Sealed Sleeve
  • Air Flow
    95.0 CFM (2.66m3/min)
  • Noise
    41.0 dB
  • Static Pressure
    0.230 in H2O (57.3 Pa)
  • Width
    38.50mm