  • OD24-12PF
OD24-12PF
advertisement
Manufacturer No:
OD24-12PF
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-OD24-12PF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD24-12PF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to OD24-12PF.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Bolt
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Feature
    Cable - 610mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Applications
    Wi-Fi
  • Frequency
    2.485GHz
  • Power - Max
    100W
  • Gain
    12dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.485GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz