  • OD4028-12MB02A
OD4028-12MB02A
advertisement
Manufacturer No:
OD4028-12MB02A
HK JDW NO:
594-OD4028-12MB02A
Datasheet:
OD4028-12MB02A
Description:
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD4028-12MB02A
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.180A
  • Current Rating
    180mA
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    8000 RPM
  • Air Flow
    11.0 CFM (0.308m3/min)
  • Noise
    35.0 dB
  • Voltage Range
    7V~14VDC
  • Static Pressure
    0.250 in H2O (62.3 Pa)