  • OD8038-24MB01A
OD8038-24MB01A
advertisement
Manufacturer No:
OD8038-24MB01A
HK JDW NO:
594-OD8038-24MB01A
Package:
Axial
Datasheet:
OD8038-24MB01A
Description:
FAN AXIAL 80.5X38MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD8038-24MB01A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD8038
  • Size / Dimension
    Square - 80.5mm Lx80.5mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Max Power Dissipation
    4.3W
  • Current Rating
    100mA
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Air Flow
    46.0 CFM (1.29m3/min)
  • Noise
    36.0 dB
  • Static Pressure
    0.170 in H2O (42.3 Pa)
  • Height
    80.5mm