  • OD9238-12MB-VXC10A
OD9238-12MB-VXC10A
advertisement
Manufacturer No:
OD9238-12MB-VXC10A
HK JDW NO:
594-OD9238-12MB-VXC10A
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 92.5X38MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD9238-12MB-VXC10A
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 92.5mm Lx92.5mm H
  • Feature
    Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.900A
  • Max Power Dissipation
    11W
  • Current Rating
    900mA
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    4800 RPM
  • Air Flow
    118.0 CFM (3.30m3/min)
  • Noise
    55.0 dB
  • Static Pressure
    0.590 in H2O (147.0 Pa)
  • Height
    92.5mm