  • ODB22071-48HB10A
ODB22071-48HB10A
advertisement
Manufacturer No:
ODB22071-48HB10A
HK JDW NO:
594-ODB22071-48HB10A
Package:
Datasheet:
ODB22071-48HB10A
Description:
FAN IMP MTRZD 221.5X71MM 48VDC
Step5Bar-code shipping tag
ODB22071-48HB10A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    3.1lbs 1.4kg
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    14~149°F -10°C~65°C
  • Size / Dimension
    Round - 221.5mm Dia
  • Feature
    PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Power (Watts)
    130W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    2.7A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UR
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3150 RPM
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    618.0 CFM (17.30m3/min)
  • Noise
    68.0 dB
  • Voltage Range
    36V~56VDC
  • Static Pressure
    2.410 in H2O (600.0 Pa)