  • OM1205E-R58
OM1205E-R58
advertisement
Manufacturer No:
OM1205E-R58
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-OM1205E-R58
Package:
Axial
Datasheet:
OM1205E-R58
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OM1205E-R58
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    Little Rebel® OM
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -450ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -70°C
  • Composition
    Carbon Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    5mm