  • OP43B182K101CT
OP43B182K101CT
advertisement
Manufacturer No:
OP43B182K101CT
HK JDW NO:
883-OP43B182K101CT
Description:
0.0018μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
OP43B182K101CT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.0018μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.25mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm