  • OPA689U/2K5
OPA689U/2K5
advertisement
Manufacturer No:
OPA689U/2K5
HK JDW NO:
699-OPA689U/2K5
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
OPA689U/2K5
Description:
8μA Instrumentational OP Amps 5V~12V ±2.5V~6V 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 1644
Step5Bar-code shipping tag
OPA689U/2K5
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    15.8mA
  • Slew Rate
    1600V/μs
  • Amplifier Type
    Voltage Feedback
  • Current - Input Bias
    8μA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    5V~12V ±2.5V~6V
  • Gain Bandwidth Product
    720MHz
  • Voltage - Input Offset
    1mV
  • Current - Output / Channel
    105mA
  • -3db Bandwidth
    280MHz