  • OQ0471810300G
OQ0471810300G
advertisement
Manufacturer No:
OQ0471810300G
HK JDW NO:
48-OQ0471810300G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ0471810300G
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.335 8.51mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A
  • Positions Per Level
    2
  • Header Orientation
    90°, Right Angle
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C