  • OQ0654810300G
OQ0654810300G
advertisement
Manufacturer No:
OQ0654810300G
HK JDW NO:
48-OQ0654810300G
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Gray 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ0654810300G
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.335 8.51mm
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A
  • Header Orientation
    90°, Right Angle
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C