  • OQ0753010000G
OQ0753010000G
advertisement
Manufacturer No:
OQ0753010000G
HK JDW NO:
48-OQ0753010000G
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ0753010000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
  • Number of Positions
    7
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.335 8.51mm
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A