  • OS128064PK16MY0A01
OS128064PK16MY0A01
advertisement
Manufacturer No:
OS128064PK16MY0A01
HK JDW NO:
606-OS128064PK16MY0A01
Package:
Module
Description:
OLED GRAPHIC DISPL 128X64 SERIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OS128064PK16MY0A01
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    18
  • Packaging
    Box
  • Series
    Pictiva
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel/Serial
  • Display Type
    OLED - Passive Matrix
  • Viewing Area
    38.46mm W x 20.22mm H
  • Backlight
    Without Backlight
  • Dot Pixels
    128 x 64
  • Background Color
    Black
  • Diagonal Screen Size
    1.6 40.64mm
  • Graphics Color
    Yellow
  • Dot Size
    0.26mm Wx0.26mm H
  • Dot Pitch
    0.29mm Wx0.29mm H
  • Resolution (height)
    64 pixel
  • Resolution (width)
    128 pixel
  • Diagonal Size
    1.6 in
  • Height
    3.98mm
  • Length
    47.8mm
  • Width
    30.5mm