  • OSOPTA2002CT1
OSOPTA2002CT1
advertisement
Manufacturer No:
OSOPTA2002CT1
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-OSOPTA2002CT1
Package:
20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
OSOPTA2002CT1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OSOPTA2002CT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    OSOP
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.344Lx0.154W 8.74mmx3.91mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    10
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    3415
  • Number of Resistors
    10
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.025%
  • Height
    1.7272mm
  • Height Seated (Max)
    0.068 1.73mm