  • OSTEM12A152
OSTEM12A152
advertisement
Manufacturer No:
OSTEM12A152
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
HK JDW NO:
602-OSTEM12A152
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.295 7.50mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets OSTEM Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTEM12A152
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OSTEM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Green
  • Number of Rows
    1
  • Additional Feature
    STANDARD: UL 94V-0, THERMOPLASTIC
  • Pitch
    0.295 7.50mm
  • Termination Style
    Screw
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    20A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Number of Decks
  • Wire Gauge or Range - AWG
    12-22 AWG
  • Torque - Screw
    0.45 Nm (4.0 Lb-In)