  • OSTH2130080
OSTH2130080
advertisement
Manufacturer No:
OSTH2130080
HK JDW NO:
602-OSTH2130080
Package:
Datasheet:
OSTH2130080
Description:
0.295 7.50mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole, Kinked Pin Angled Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 10-24 AWG OSTH2
Step5Bar-code shipping tag
OSTH2130080
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Kinked Pin
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OSTH2
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screwless
  • Color
    Gray
  • Number of Rows
    1
  • Pitch
    0.295 7.50mm
  • Wire Gauge
    10-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG