  • OSTHM215080
OSTHM215080
advertisement
Manufacturer No:
OSTHM215080
HK JDW NO:
602-OSTHM215080
Package:
Datasheet:
OSTHM215080
Description:
0.200 5.08mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 12-28 AWG OSTHM
Step5Bar-code shipping tag
OSTHM215080
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OSTHM
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Screwless
  • Color
    Gray
  • Number of Rows
    1
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    12-28 AWG
  • Voltage
    250V
  • Plating
    Steel
  • Current
    8A
  • Wire Gauge (Max)
    28 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG