  • OSTHX192301
OSTHX192301
advertisement
Manufacturer No:
OSTHX192301
Manufacturer:
ON Shore Technology
HK JDW NO:
602-OSTHX192301
Package:
Datasheet:
OSTHX192301
Purchasing and Inquiry
OSTHX192301 Overview
OSTHX192301 Features
OSTHX series
OSTHX192301 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc. OSTHX192301 Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Data Technology
  • Transportation
  • Automotive Electronics
  • Electrical substations
  • All Electrical Machinery
  • Embedded systems
  • Variable speed/frequency drivers
  • Refrigeration control
  • Anywhere power is distributed
Step5Bar-code shipping tag
OSTHX192301
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    OSTHX
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screwless
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Wire Gauge
    16-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG