  • OSTOQ085400
OSTOQ085400
advertisement
Manufacturer No:
OSTOQ085400
HK JDW NO:
602-OSTOQ085400
Package:
Datasheet:
OSTOQ085400
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Black 1 Levels Solder Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OSTOQ Thermoplastic Tin Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTOQ085400
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Solder
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    OSTOQ
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
  • Number of Positions
    8
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.157 4.00mm
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.157 4.00mm
  • Current
    20A