  • OSTTS18A15C
OSTTS18A15C
advertisement
Manufacturer No:
OSTTS18A15C
HK JDW NO:
602-OSTTS18A15C
Package:
Datasheet:
OSTTS18A15C
Description:
Bulk 0.295 7.50mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets OSTTS Brass Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTTS18A15C
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    18
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    OSTTS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    18
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.295 7.50mm
  • Termination Style
    Screw
  • Voltage
    300V
  • Current
    15A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    12-24 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)