  • OSTYO062150
OSTYO062150
advertisement
Manufacturer No:
OSTYO062150
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
HK JDW NO:
602-OSTYO062150
Package:
Datasheet:
OSTYO062150
Description:
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-24 AWG OSTYO
Step5Bar-code shipping tag
OSTYO062150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OSTYO
  • Feature
    Interlocking (Rear, Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Color
    Green
  • Number of Rows
    1
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Wire Gauge
    16-24 AWG
  • Voltage
    150V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Number of Decks
  • Terminal and Terminal Block Type
    BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)