  • OSTYO072150
OSTYO072150
advertisement
Manufacturer No:
OSTYO072150
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
HK JDW NO:
602-OSTYO072150
Package:
Datasheet:
OSTYO072150
Description:
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-24 AWG OSTYO
Step5Bar-code shipping tag
OSTYO072150
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
    Interlocking (Rear, Side)
  • Pbfree Code
    yes
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Voltage
    150V
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)