  • OSTYO092150
OSTYO092150
advertisement
Manufacturer No:
OSTYO092150
Manufacturer:
ON Shore Technology
HK JDW NO:
602-OSTYO092150
Package:
Datasheet:
OSTYO092150
Purchasing and Inquiry
OSTYO092150 Overview
OSTYO092150 Features
OSTYO series
OSTYO092150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc. OSTYO092150 Terminal Blocks applications.
  • Transportation
  • Industrial Automation
  • Medical technology
  • Energy efficient lighting (LED)
  • Variable speed/frequency drivers
  • Telecommunications
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Instrumentation
  • Anywhere power is distributed
Step5Bar-code shipping tag
OSTYO092150
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
    Interlocking (Rear, Side)
  • Pbfree Code
    yes
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Voltage
    150V
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)