  • OSTYP092150
OSTYP092150
advertisement
Manufacturer No:
OSTYP092150
Manufacturer:
ON Shore Technology
HK JDW NO:
602-OSTYP092150
Package:
Datasheet:
OSTYP092150
Purchasing and Inquiry
OSTYP092150 Overview
Through Hole indicates that the device is mounted.It is necessary to use a Bulk case for packaging the product.There is a product in the OSTYP Series.A 9 pin is located on the device.The best time to use this device is when the temperature is below 105°C.Temperatures below -30°C are required for operation of this device.Its Interlocking (Front, Rear, Side), Mid Wire Entry Level feature makes it more powerful in a number of ways.By Through Hole it's mounted.Running in -30°C~105°C Operating Temperature.
OSTYP092150 Features
OSTYP series
OSTYP092150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc. OSTYP092150 Terminal Blocks applications.
  • All Electrical Machinery
  • Electrical substations
  • Medical technology
  • Automotive Electronics
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • Data Technology
  • Variable speed/frequency drivers
  • Embedded systems
  • Blowers
  • Telecommunications
Step5Bar-code shipping tag
OSTYP092150
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Through Hole
  • Number of Pins
    9
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    OSTYP
  • Feature
    Interlocking (Front, Rear, Side), Mid Wire Entry Level
    Screw
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Wire Gauge
    16-24 AWG
  • Voltage
    150V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)