  • OSTYQ164150
OSTYQ164150
advertisement
Manufacturer No:
OSTYQ164150
HK JDW NO:
602-OSTYQ164150
Package:
Datasheet:
OSTYQ164150
Description:
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 2 Levels 16-24 AWG OSTOQ
Step5Bar-code shipping tag
OSTYQ164150
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Brass, Tin
    Through Hole
  • Number of Pins
    16
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Brass
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    OSTOQ
  • Feature
    Interlocking (Rear, Side)
  • Pbfree Code
    yes
    Green
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Wire Gauge
    16-24 AWG
  • Voltage
    150V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Number of Levels
    2
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Number of Decks
  • Terminal and Terminal Block Type
    BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)