  • OX20SC02-04
OX20SC02-04
advertisement
Manufacturer No:
OX20SC02-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-OX20SC02-04
Package:
Datasheet:
Description:
TWEETER 4OHM 80W TOP PORT 87.8DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OX20SC02-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Cloth
  • Material - Magnet
    Nd
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OX
  • Size / Dimension
    1.354Dia 34.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Eyelet(s)
  • Type
    Tweeter
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    3.44Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    1084.63Hz
  • Frequency Range
    2.5kHz~20kHz
  • Power - Rated
    80W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    87.80
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    0.909 23.10mm