  • OX9143S3-020.0M
OX9143S3-020.0M
advertisement
Manufacturer No:
OX9143S3-020.0M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-OX9143S3-020.0M
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OX9143S3-020.0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    OX914xS3
  • Size / Dimension
    0.530Lx0.355W 13.47mmx9.02mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    OCXO
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±140ppb
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    14.1mm x 9.1mm x 6.85mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Warm-up Power
    3W
  • Input Power
    1.3W
  • Warm-up Time-Max
    1.5Minute
  • Height
    6.858mm
  • Height Seated (Max)
    0.312 7.92mm