  • P10XWAI104KB30
P10XWAI104KB30
advertisement
Manufacturer No:
P10XWAI104KB30
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P10XWAI104KB30
Package:
Datasheet:
P10XWAI104KB30
Description:
Res Cermet POT 100K Ohm 10% 1/2W 1Turn 3mm (25.2 X 6.9 X 9.7mm) Pin Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
P10XWAI104KB30
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Box
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Depth
    9.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    1
  • Length
    25.2mm