  • P110KH-1F20AR500
P110KH-1F20AR500
advertisement
Manufacturer No:
P110KH-1F20AR500
HK JDW NO:
860-P110KH-1F20AR500
Package:
Datasheet:
P110KH-1F20AR500
Description:
POTENTIOMETER
Step5Bar-code shipping tag
P110KH-1F20AR500
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    500Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Taper
    Logarithmic
  • Built in Switch
    Detent
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.787 20.00mm