  • P110KH-1F25BR20K
P110KH-1F25BR20K
advertisement
Manufacturer No:
P110KH-1F25BR20K
HK JDW NO:
860-P110KH-1F25BR20K
Package:
Datasheet:
P110KH-1F25BR20K
Step5Bar-code shipping tag
P110KH-1F25BR20K
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Conductive Plastic
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    Detent
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.984 25.00mm