  • P1206H1001FBT
P1206H1001FBT
advertisement
Manufacturer No:
P1206H1001FBT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P1206H1001FBT
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P1206H1001FBT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Length
    3.06mm
  • Width
    1.6mm