  • P1330-183H
P1330-183H
advertisement
Manufacturer No:
P1330-183H
HK JDW NO:
79-P1330-183H
Step5Bar-code shipping tag
P1330-183H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    P1330
  • Size / Dimension
    0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    817mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    817mA
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    328mOhm Max
  • Max DC Current
    817mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    420mA
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm
  • Length
    8.255mm
  • Width
    3.18mm