  • P1330-472H
P1330-472H
advertisement
Manufacturer No:
P1330-472H
HK JDW NO:
79-P1330-472H
Step5Bar-code shipping tag
P1330-472H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    P1330
  • Size / Dimension
    0.325Lx0.125W 8.26mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    1.33A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    125mOhm Max
  • Max DC Current
    1.33A
  • Current - Saturation
    720mA
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm