  • P160KNP-0EC15C500K
P160KNP-0EC15C500K
advertisement
Manufacturer No:
P160KNP-0EC15C500K
HK JDW NO:
860-P160KNP-0EC15C500K
Package:
Description:
POTENTIOMETER
Step5Bar-code shipping tag
P160KNP-0EC15C500K
  • Published
    2002
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    500kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Actuator Type
    Slotted
  • Taper
    Reverse Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Rotation
    300°
  • Number of Gangs
    1
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm