  • P16NM472KAB15
P16NM472KAB15
advertisement
Manufacturer No:
P16NM472KAB15
HK JDW NO:
875-P16NM472KAB15
Package:
Datasheet:
Description:
Potentiometers 4.7Kohms 10% Linear Metallica black
Step5Bar-code shipping tag
P16NM472KAB15
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Cermet, Potentiometer
  • Voltage - Rated
    68.5V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V