  • P16NP105KAB15
P16NP105KAB15
advertisement
Manufacturer No:
P16NP105KAB15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P16NP105KAB15
Quantity:
In Stock : 36
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
P16NP105KAB15
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Insulation Material
    Plastic
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Cermet, Potentiometer
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V