  • P170NP1-FD15BR500K
P170NP1-FD15BR500K
advertisement
Manufacturer No:
P170NP1-FD15BR500K
HK JDW NO:
860-P170NP1-FD15BR500K
Step5Bar-code shipping tag
P170NP1-FD15BR500K
    Conductive Plastic
  • Published
    2010
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    500kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Actuator Type
    Flatted
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm